O mne

Volám sa Juraj Šimko a anglický jazyk som študoval na Filozofickej fakulte UKF v Nitre. Počas rokov praxe ako učiteľ angličtiny som vyučoval všetky vekové kategórie: od detí v materských školách, cez základné a stredné školy, ako asistent som nejaký čas pôsobil aj na Pedagogickej fakulte UKF, nehovoriac o kurzoch, kde som mal najstaršieho študenta asi 60 ročného pána.

Nie som zástancom vyučovania cudzieho jazyka iba z kníh, kde nie je ani slovo po slovensky. Študenti sa tak obyčajne učia dopĺňať správny tvar slovíčka zo zátvoriek, ale keby mali takú istú vetu preložiť celú, zvyknú mať problém.

Moja stránka je určená vám, ktorí chcete pochopiť, ako anglický jazyk funguje. Pomocou prekladových viet, cvičení v každej jednej lekcii a videám, kde vám všetko do detailov vysvetlím to zvládnu aj tí z vás, ktorí si myslíte, že sa angličtinu nikdy nenaučíte. Nie je to tak! Dám vám základy a vy na nich budete môcť stavať ďalej.

Zoberte si pero a papier a začnite sa so mnou učiť. Tým, že si budete všetko písať rukou, verte, ľahšie si všetko zapamätáte. Je to ďalšia z vecí o ktorých som presvedčený , že funguje.

Kniha anglickej gramatiky vám môže poskytnúť veľa užitočného, ale nie je pohodlnejšie si nechať všetko vysvetliť učiteľom a sústrediť sa na to, čo vám hovorí? Každú teoretickú časť vám objasním v samostatných videách.

Narozdiel od učebníc, ktoré vám poskytnú iba kľúč so správnymi odpoveďami, na mojej stránke nájdete ku každému jednému cvičeniu, ku každej jednej vete v ňom, video s vysvetlením. Tak sa nemôže stať, že by ste síce správne riešenie poznali, ale nevedeli by ste prečo to tak má byť.

Nemám rád odpovede typu: je to tak a basta. Všetko sa dá vysvetliť. Presvedčte sa sami a začnite sa angličtinu učiť so mnou. V prípade otázok ma kontaktujte na info@sukromnyucitel.sk